Yas Marina

Místní názevYas Marina Circuit
PolohaYas Island, Abú Zabí, Spojené arabské emiráty

Záměr pořádat Grand Prix Abú Zabí byl poprvé oznámen během sezony 2007 na Festivalu formule 1. Během krátké doby byl vypracován územní plán a začaly první pohovory o vzhledu budoucího okruhu. Hlavním architektem byl jmenován Hermann Tilke, který se rozhodl, že nová závodní trať bude podlehát všem oblíbeným trendům současnosti. Prvním rozhodnutím, které padlo, bylo místo položení závodiště, kterým se stal uměle vybudovaný ostrov Yas, trať by se měla stát součástí budovaného prvního zábavního parku Ferrari. Tento zábavní park by měl mít celkovou rozlohu 250 tis. čtverečních metrů, přičemž okruh by měl ležet v jeho samotném středu.

Nedlouho po oznámení celého projektu, získala Grand Prix Abú Zabí bohatého sponzora - leteckou společnost Etihad Airways. Doba kontraktu byla stanovena na tři roky.